Reklama

Ze života — únorová demotivace a boj s ní

Ze života — únorová demotivace a boj s ní

Taky máte občas období, kdy se vám vůbec nic nedaří? Do ničeho se vám nechce, nemáte žádné nápady, které by za něco stály a když už se nějaký objeví, absolutně se nedokážete donutit ho začít realizovat?

Tak přesně takový byl můj únor.

Úplně bez energie a nadšení. Připadala jsem si naprosto demotivovaná a všechno mi přišlo zbytečné. Profesní web se vleče už několik měsíců, podcasty nenahrané, do práce jsem se musela vyloženě nutit (což není obvyklý stav od té doby, co dělám to, co mě baví), zanedbávala jsem cvičení a blogy, doma nálada na nic…

Kdykoliv jsem se pokusila něco napsat na blog, tak jsem to buď po pár řádcích vzdala nebo celý článek smazala, protože mi připadal úplně mimo. To samé s čímkoliv, co vyžadovalo nějakou kreativitu, nápad, vlastní invenci. Práci jsem samozřejmě odevzdávala v termínech, ale vůbec mě netěšila.

 Vlastně mě netěšilo skoro nic.

Po lednovém motivačním okénku a velkých plánech najednou totální sešup. Můj vnitřní soudce samozřejmě makal na plné obrátky a výčitky typu „No to tě ta motivace přešla hodně rychle, hlavně, že o ní pořád mluvíš a píšeš“ mi běžely neúnavně hlavou několikrát denně.  A taky to, že na nic nemám, nedokážu nic dotáhnout do konce. Neuspěju.

Občas se prostě nedaří. Je ale asi potřeba si říct (hlavně o tom přesvědčit sebe sama), že je to úplně normální. I nejpozitivnější lidé mají občas „depku“. Hodně tomu pomáhají sociální sítě, které nás krmí zkreslenou realitou, věčné nestíhání, touha za každou cenu plnit své cíle a z toho plynoucí pocity neschopnosti a zklamání, když se úplně nedaří. Pokud na sebe navíc kladete vysoké nároky, jste náchylní k trošku černějším myšlenkám a máte problémy se sebedůvěrou, čas od času to prostě přijde.

A tak jsem tomu i tentokrát nechala volný průběh. Vyvztekala se, politovala se, nahlas zanadávala, pobrečela si. V několika cyklech. Postupně jsem k tomu přidávala víc a víc ranní jógy, procházek, chození mezi lidi, cvičení, čtení knížek, zapracovala na lepším time managementu. A dopřála si jeden volný víkend. To asi docela zabralo :-). 

Proto si myslím, že březen bude o hodně lepší měsíc než únor…:-).

Co vám pomáhá na špatnou náladu? Jak se zbavujete negativních pocitů a myšlenek? Máte nějaký svůj tajný recept, který vás vždycky vrátí zpět správnou cestu?

Prosím, rozhodně si je nenechte pro sebe. Podle mě je ta šedivá zima totiž náročným obdobím pro asi úplně všechny.

P.S. Omlouvám se za trochu negativnější článek, ale asi mi pomohl se z toho trochu vypsat, uvědomit si, co je důležité a snad se do toho zase pořádně opřít.

Vaše V

 

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?