Reklama

Bilancování a (ne)tradiční cíl pro rok 2020

Bilancování a (ne)tradiční cíl pro rok 2020

Listuju loňským diářem a procházím své plány pro minulý rok. Je zajímavé, jaké má vždycky člověk od nového roku očekávání. „Nebudu dělat tohle, naučím se dělat tamto a rozhodně přestanu s tímhle!“ Vize, předsevzetí, plány. A my si tolik přejeme (a v ideálním případě na tom i „zamakáme“), aby pozitivně ovlivnily ten následující rok našeho života.

Nový rok je hnacím motorem pro naši motivaci. A podle mě je to tak dobře. Protože „kdy jindy začít s (dosaďte sami)“ než na začátku roku. V obecné rovině je 1. leden vlastně den jako každý jiný, v té psychologické má však bez nadsázky magickou moc 🙂

Loňský rok byl pro mě zlomový a měla jsem od něj (a hlavně od sebe) velká očekávání. A to byl nejspíš kámen úrazu. Přehnaná očekávání a nároky totiž často vedou ke zklamání. Obzvlášť pokud jste na sebe tak přísní jako já, a dělá vám problém si odpustit a smířit se s tím, že „věci nejdou tak úplně podle plánu“.

Vysnila jsem si, že rok 2019 bude nejlepším rokem mého života. Budu konečně dělat to, co mě baví, tvořit, cestovat a vydělávat peníze. Jenže v životě většinou všechno nevychází tak, jak si naplánujeme. A tak se můj start neobešel bez celé řady zaškobrtnutí, ošklivých pádů a celkově měl o hodně kostrbatější průběh, než jsem si původně myslela. Na druhou stranu mi dal cenné lekce, naučil trpělivosti, posílil víru v lepší zítřky a ukázal mi, že bez pokory to zkrátka nepůjde

Poučena z předchozích omylů jsem si řekla, že letos na to půjdu trošku jinak. Nebudu si dávat 20 cílů, ale jenom jeden, který je všechny zaštítí. Takový, který je přirozenou a bezpodmínečnou součástí jakéhokoliv dalšího. Uvědomila jsem si, že je také mou typickou odpovědí na otázku, co od života chci nebo kde se vidím za x let (ano, opravdu se na to personalisté ještě pořád ptají :). 

A proto je mým cílem pro 2020 být šťastná. 

Ať už to bude znamenat být kdekoliv, s kýmkoliv nebo dělat cokoliv. A přitom tajně doufám, že mě to příliš neodkloní z mé cesty, protože cítím, že i přes všechny ty odbočky a překážky, mě nakonec dovede přesně tam, kam potřebuju :-).

Co vy a plány do nového roku? Dáváte si cíle a předsevzetí? Pokud ano, prozradíte, jaké jste si dali do toho letošního?

Vaše V

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?