Reklama

To nejlepší z roku 2019

To nejlepší z roku 2019

Do konce roku zbývá už jenom pár hodin, a tak jsem se dala do tradičního bilancování. Projít všechny fotky a zavzpomínat prostřednictvím nich na zážitky z minulého roku je můj oblíbený rituál, bez kterého si závěr roku už neumím představit :-). Jaký byl rok 2019?

Leden pro mě nezačal úplně dobře, protože jsem z něj půlku promarodila. Postupně jsem se z toho dostala a pustila do plánování celého roku a také jednotlivých cílů. Začala jsem také pracovat z domu a postupně plnit svůj největší cíl — být pánem svého času a jediným „určovatelem“ svého úspěchu. 

Únor byl ve znamení cestování a zároveň splnění velkého snu — zkusit si nějakou dobu žít mimo Evropu. A tak jsme měsíc strávili v Thajsku. Poznali jsme barevnost a pestrost Bangkoku, obdivovali chrámy v Ayutthay, žasli nad krásou a posvátností severu Thajska a města Chiang Mai, zamilovali se do neskutečných západů slunce v Krabi a na Phi Phi, projeli křížem krážem na motorce Koh Lantu, navštívili různé mini ostrůvky,  poznali, co je to opravdový exotický ráj a šnorchlovali u korálových útesů uprostřed Andamanského moře. Takový byl můj snový únor. Jsem neskutečně vděčná, za všechno, co jsme prožili a nikdy na tento výjimečný měsíc nezapomenu. Články snad letos postupně sepíšu, všechny zážitky jsem poctivě zaznamenávala do cestovního deníčku :-). 

Březen byl nádherný měsíc. Počasí připomínalo spíš konec dubna, a tak jsem často vyráželi na výlety a užívali sluníčka

V dubnu jsme hodně pracovali a vrhli se do nových projektů. Potulovali jsme se po naší milované Praze, vyrazili do Poděbrad, domů na Valašsko a naplno si užívali probouzejícího se jara.

Na květen vyšlo moje narozeninové překvapení. Spočívalo v tom, že mi manžel řekl, že někam pojedeme a že to bude druhý týden v květnu. K mému překvapení jsme nakonec dorazili do Salzburku :-). Je to nádherné město. Majestátní hrad, malebné uličky, starobylé náměstí a alpské scenérie z něho dělají opravdový evropský skvost. Snad se někdy dostanu k napsání samostatného článku :-). Cestou domů jsme to ještě vzali okolo rakouských jezer, které navštěvujeme minimálně jednou ročně  a nikdy se nám pohled na ně neomrzí :-).

Salzburg

rakouská jezera

Červen byl také ve znamení cestování. Tentokrát jsme i s rodiči vyrazili do Benátek. Z letadla jsme Alpy omrkli i z výšky a pak se nechali naprosto okouzlit krásou Benátek. Jeli jsme tam s tím, že nás toto turisty až příliš milované město možná zklame, ale opak byl pravdou. Atmosféra města na vodě, italská pohoda a vynikající jídlo a pití nám naprosto učarovaly. Rozhodně jsem tu nebyla naposledy.

Benátky

Benátky

V červenci jsme si konečně po letech pořídili kola a naše výlety získali zase nový rozměr. Kdykoliv byla chvilka času, strávili jsme ji na kole a našli konečně sport, který nám dovoluje aktivně a hlavně společně trávit volný čas. V červenci jste nás proto mohli nejčastěji potkat na Labské cyklostezce a v okolí :-). 

Srpen byl ve práce a také pravého českého léta pod stanem. Vyrazili jsme třeba na Macháč nebo na Šumavu a nezapomněli ani na kola :-). 

Máchovo jezero

V září jsme vyrazili na náš vysněný roadtrip do Toskánska. Žasli jsme nad majestátností Dolomit, prošli křížem krážem Florencii a Bolognu, užívali si atmosféru malebných uliček toskánských vesniček a měst, obdivovali západy slunce, užili si koupání v moři a nakonec i turistiku a pohledy na nádherné útesy národního parku Cinque Terre. Září rozhodně stálo za to :-).

Volterra

Cinque Terre

Říjen byl opět hodně pracovní měsíc, plný konferencí a čerpání nových informací. Odměnou mi byl krásný víkend s mamčou strávený v Praze v rámci naší každoroční dámské jízdy. 

Photodiary

Listopadové počasí nám dovolilo si užít výlety na kolech a také vyrazit na houby :-). 

A konečně prosinec. Můj milovaný měsíc, který se nesl ve znamení Vánoc. Letos jsme je strávili na Valašsku, pěkně v pohodě a klidu — s rodinou, procházkami, dobrým jídlem, cukrovím.  Nakonec i ten sníh napadl, i když o pár dní později :-). 

Rok 2019 byl pro mě takový zvláštní. Ani pozitivní a ani úplně negativní. Splnila jsem si několik snů, za což jsem nesmírně vděčná. Uzavřela jsem několik životních kapitol, vrhla se po hlavě do podnikání a začala na sobě pořádně makat. Zažila jsem hodně zklamání, ale také krásných okamžiků. Naučila jsem se spoustu nových věcí. Zjistila jsem, co je to opravdová práce a že úspěch rozhodně není zadarmo a nepřichází sám od sebe. Doufám, že rok 2020 bude plný nových výzev, zážitků a také hodnotných lekcí, které mě posunou zase o kousíček dál na cestě za mými cíly :-). 

Budu moc ráda, když mi dáte do komentářů vědět, jaký byl ten váš rok 2019. Co se vám povedlo a co třeba trošku méně :-).  A jestli taky na konci roku bilancujete a vzpomínáte :-).

 

Vaše V. 

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?