Reklama

Splněný sen aneb dobrodružství začíná

Splněný sen aneb dobrodružství začíná

Tento článek vzniká 12 000 m nad zemí, v mínus 50 stupních, někde mezi Tureckem a Sýrií.  A přesně na tomto místě, a za těchto podmínek, se mi začíná plnit můj několikaletý sen.

Žít svůj sen

Vždycky jsem toužila po tom, zkusit si aspoň na chvíli žít v jiné zemi. Ideálně v takové, která by byla hodně kulturně i společensky odlišná. A nemyslím tím zajet si tam na týden na dovču

Spíš pokusit se jí v relativně krátkém čase dostat co nejvíc na dřeň. Procestovat ji, ochutnat místní jídlo, poznat lidi a tradice.  Prostě co nejvíc splynout s davem.

Digitální ňouma

Taky jsem si strašně chtěla zkusit „zanomádit“. Pracovat mimo domov, zkusit svoji motivaci a pevnou vůli v boji proti prokrastinaci. Prý to během takového pracovního výletu jde mnohem líp, protože člověk chce mít práci co nejdřív hotovou, aby mohl objevovat a poznávat :-). Tak uvidíme no :-).

Země úsměvů – to bude vončo

Za naši ideální destinaci jsme zvolili Thajsko. Zemi úsměvů, kde je relativně levně, kulturně je odlišná až až, je tam sluníčko a teplo (až moc), úžasná příroda a taky pláže, což my vnitrozemci, jak je dobře známo, milujeme :-).

Poprvé jsem Thajsko zaznamenala v roce 2004, paradoxně v době pohrom v podobě ničivých tsunami, která tady panovala. Už tehdy jsem si říkala, že sem jednou prostě musím vyrazit. Lákala mě mentalita země, náboženství a ta celkově ta „jinakost“. Měla jsem to celé roky v hlavě, loni si to pečlivě zaznamenala do deníku vizí s tím, že nejpozději v roce 2019 prostě musím vyrazit. Jak vidíte, docela to funguje :-).

V Česku jsme se rozloučili s poměrně studeným počasím a po cestě na letiště jsme neunikli pořádné sněhové vánici, což v lehlé bundě není zrovna ideální. Pak let Praha-Doha, kde je hodně zajímavé letiště plné docela bizardních soch. Poté let Doha- Bangkok. Suma sumárum asi 13 hodin bez zpoždění, takže spolenost Quatar můžu určitě doporučit :-). Navíc se o vás během letu moc hezky postatarali.

cestovatelka

Doha

A tak jsme tady. Je to mnohem větší kulturní šok, než jsem si myslela. Obzvlášť pokud člověk nakoukne trochu víc mimo města nebo na předměstí. Ale to předbíhám.

Cestování po Thajsku s batohem

Pro představu, jak jsme náš výlet pojali – jedeme s 20-ti a 30-ti litrovými batohy, kde máme noťas, pár triček, „spoďáry“ a plavky :-). Balení byl trochu boj, ale nakonec jsme to zvládli.

Během cesty poletíme vnitrostátním spojem, nočními busy a vlaky. Plán je Bangkok, historické město Ayutthaya, Chiang Mai neboli nomádský ráj severního Thajska, na jihu pak Krabi, Phi Phi, Koh Lanta a ještě určitě nějaký menší ostrůvek :-). Minimálně co se týká jihu si to necháváme trochu otevřenější, uvidíme, kde se nám to bude líbit nejvíc.

Hostely a guesthousy vybíráme spíše levnější střední třídu s vlastní koupelnou. Cenově se liší podle místa – typicky Bangkok cenově střed, sever levnější, jih dražší.

Mám v plánu celé to naše dobrodružství dokumentovat tak nějak on-line, aby bylo co nejvíc autentické. Pokud se sem chystáte nebo o tom uvažujete, mohlo by vám moje povídání a fotodokumentace třeba dát nějaké indicie :-).

V příštím článku vás vezmu do Bangkoku a Ayutthaya. Obě jsou to neuvěřitelná místa, na která nikdy nezapomenu.

Teď už všechno zase sbalit a pak vzhůru nočním busem na sever Thajska do Chiang Mai.

Dobrodružství pokračuje :-)!

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?