Reklama

Roadttrip Itálie II. – Siena, San Gimignano, Volterra a toskánský venkov

Roadttrip Itálie II. – Siena, San Gimignano, Volterra a toskánský venkov

Po návštěvě pohádkových Dolomit, Bologni a Florencie jsme pokračovali na naší cestě dál směrem na jih vstříc novým zážitkům. A že jich zase za těch pár dní zase přibylo!

Cestou sem jsme konečně měli možnost vidět nádherný italský venkov a typickou toskánskou krajinu. Zemědělské usedlosti, vinice, sady olivovníků. Vážně kouzelný kus země. Duše (nejenom) romantika plesá o sto šest, to mi věřte :). Vzali jsme to rovnou z gruntu a jako první navštívili samotnou perlu Toskánska, úžasnou Sienu.

Vítejte v Sieně, městě dostihů a středověkého opevnění

To město zkrátka musíte vidět! Z každého koutku na vás dýchne kus historie a přijde vám, že jste se rázem ocitli několik století zpátky. Město bylo postaveno ve středověku a je úžasně zachovalé (naštěstí přečkalo víceméně bez úhony 2. světovou válku).

Kromě zajímavých budov a basilik tu najdete nádherné (obrovské) náměstí Piazza del Campo, které má tvar mušle. Dozvěděli jsme se, že se tady dokonce každý rok konají koňské dostihy během kterých spolu soupeří jednotlivé části města. Ta čtvrť, která prohraje, může v jakékoliv jiné části města uspořádat bujarý večírek bez jakýchkoliv postihů :))). Itálie, nó! Ale zní to zajímavě, proto jsem si toto důležité info samozřejmě nemohla nechat pro sebe :-). Město je od roku 1995 právem zapsáno na seznamu památek UNESCO.

Piazza del Campo

Siena

pizza

siena

Siena

Siena

Půvabné San Gimignano

Další naší zastávkou bylo městečko San Gimignano, do kterého jsem se na první pohled zamilovala. Je to v podstatě takový malý opevněný hrad na kopečku, odkud je nádherný výhled na zdejší krajinu. Prožitek z úzkých uliček, náměstíček a zákoutí trochu kazí další obdivovatelé této nádhery, ale stejně je to moc krásné místo, které rozhodně stojí za návštěvu.

San Gimignano

San Gimignano

San Gimignano

San Gimignano

San Gimignano

San Gimignano

San Gimignano

San Gimignano

San Gimignano

Spaní v autě a východ slunce nad Toskánskem

Protože se už schylovalo k večeru a nemělo smysl narychlo hledat ubytování, rozhodli jsme se, že přespíme v autě. Přes aplikaci Park4Night (pokud neznáte a jste podobní blázni jako my, jednoznačně doporučuju) jsme začali hledat vhodné místo, kde to v našem kombíku pro dnešek zabalíme :-). A našli jsme jedno naprosto dokonalé, které jsme měli dokonce celou noc úplně pro sebe. A ten výhled ráno, no posuďte sami :-). Některé věci člověk v hotelu prostě nezažije :-). Na epický východ slunce úplně mimo civilizaci se zkrátka nezapomíná :-).

Toskánsko

Toskánsko

Toskánsko

Překrásná Volterra

Ráno jsme se dali trošku do kupy a vyrazili ještě do dalšího městečka jménem Volterra. Protože, že jsme tu byli brzy ráno, mohli jsme si atmosféru tohoto středověkého městečka vychutnat opravdu naplno a bez lidí. Volterra se mi spolu se San Gimignano líbila asi nejvíc ze všech měst, které jsme navštívili. Tyhle menší městečka mají jednoznačně své kouzlo.

Volterra

Volterra

Volterra

Volterra

Volterra

Volterra

Volterra

Volterra

Po prohlídkách měst nastal konečně čas na pořádný odpočinek. Když už je člověk jednou v Itálii, tak by byl hřích neužít si ho právě u moře :-). Naše další kroky (kilometry) proto vedly přímo k moři, kde jsme se chtěli 2 dny jenom válet, číst si knížky a užívat si volno. A protože milujeme kempování (a táhli jsme všechno kempařské vybavení přes 1500 km), dali jsme se do hledání hezkého kempu. Po chvíli googlení a popojíždění jsme ho objevili. Krásný malebný kemp hned u pláže uprostřed olivovníků!

kemp Itálie

Kemp Itálie

moře itálie

V neděli vás v posledním „roadtripovém“ článku vezmu na návštěvu Pisy a hlavně na úžasný trek po útesech a přírodě národního parku Cinque Terre :-).

Budu moc ráda, když mi do komentářů dáte vědět, jaké je vaše oblíbené italské město nebo místo. A taky jestli tu mám někoho, kdo taky třeba jezdí na dovolenou tak trochu na „punk“ a ubytko řeší třeba až během cesty :)? Budu se moc těšit!

Vaše V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?