Reklama

Roadtrip Itálie III. – Pisa, Marina di Massa, Cinque Terre

Roadtrip Itálie III. – Pisa, Marina di Massa, Cinque Terre

Po návštěvě úžasných středověkých městeček, odpočinku u moře a projetí objevování venkova jsme se zase na chviličku vrátili do města. A omrkli jsme rovnou Pisu, jedno z nejikoničtějších měst Itálie. Naše kroky vedly samozřejmě rovnou na Piazza dei Miracoli, kde se nachází slavná šikmá věž. Je to asi zvláštní, ale docela nás překvapilo jak moc šikmá ta věž ve skutečnosti je :-)). Pokud to mám shrnout, náměstí je krásné – věž s basilikou je postavená z alabastru, takže se opravdu krásně vyjímá v kontrastu se zeleným trávníkem. Jinak město jako takové nic moc. Protože jsme parkovali trochu dál od centra, prošli jsme poměrně velkou část města a udělali si o něm trochu obrázek. Ve zkratce – velký provoz, hodně lidí a hodně přistěhovalců… Takže za mě Pisa ano, ale vracet se tam už pravděpodobně nebudu :-). Na to je v Itálii až moc mnohem krásnějších měst a míst, co stojí za objevování :).

Pisa

Pisa

Pisa

Pisa

A protože, jak se říká, to nejlepší nakonec, vydali jsme se jak jinak než k zase moři. Určitě mi dáte za pravdu, že pro nás, vnitrozemské tvory, je to prostě lákadlo č. 1 :). Našli jsme přes booking hotel a naše poslední dva dny v Itálii strávili v nádherném přímořském letovisku Marina di Massa, které se nachází přímo pod majestátním pohořím. Je tu krásná mořská promenáda a spousta útulných rodinných restaurací a barů, které rozhodně stojí za návštěvu :-).

Marina di Massa

Marina di Massa

palmy

Marina di Massa

Ale to bychom nebyli my, abychom vydrželi celé dny na jednom místě :). Proto jsme se druhý den vydali na výlet do překrásného přírodního parku Cinque Terre. Jedná se o pět pestrobarevných vesniček (Manarola, Monterosso, Corniglia, Riomaggiore, Vernazza), které se doslova vznášejí na útesech. Kvůli všeobecnému problému s parkováním jsme se rozhodli pro nejstrategičtější variantu, a sice zaparkovat auto na výchozím nádraží ve městě La Spezia, odkud jsou do těchto vesniček vypravovány v rámci celého parku speciální vlaky.  Další variantou, jak se k vesničkám dostat, jsou pěší trasy, které všechny vesničky propojují (celkem se jedná o 11 km poměrně náročným terénem). Bohužel kvůli častým sesuvům půdy byly v době naší návštěvy dvě z pěti tras uzavřené. My jsme to vzali půl na půl. Některé trasy jsme prošli pěšky a některé projeli vlakem. Trasy jsou opravdu nádherné, většinu cesty jdete buď olivovníky nebo po útesech s úžasnými výhledy.

Pokud si chcete z Cinque Terre odnést co nejvíc, rozhodně doporučuju projít alespoň jednu trasu, protože vlaky vzhledem k charakteru krajiny projíždí tunely. Co se týká cen vstupenek, celodenní vstup do parku stojí 7,50 EUR, pokud zvolíte variantu s vlakem, pak za 16 EUR, můžete navíc celý den jezdit kamkoliv se vám zachce a atmosféru vesniček si vychutnat opravdu do syta.

Cinque Terre

olivy

Cinque Terre

Cinque Terre

Cinque Terre

Cinque Terre

Cinque Terre

Cinque Terre

Manarola

Poslední den jsme si v našem přístavním městečku ještě užili pořádnou koupačku, pořádně vychutnali sluneční paprsky a další den se smutkem v duši, ale nabytí energií a plni zážitků, vyrazili na cestu domů :).

Závěr našeho roadtripu však nakonec nebyl tak idylický, jak bychom si přáli. Cestu z Itálie jsme naštěstí zvládli bez větších komplikací, ale bohužel cestou z Moravy domů se nám totálně pokazilo auto :-D. Zůstali jsme viset u Jihlavy, v noci, s kočkou na zadním sedadle a s asi miliardou věcí v autě.  Naštěstí mám úžasného tatínka, který nás i přes pozdní noční hodinu (a asi 200 km vzdálenost) přijel zachránit, pomohl nám odtáhnout auto a dovezl v noci se všemi našimi krámy až domů (mám ty nejlepší rodiče na světě a nikdy za ně nepřestanu být vděčná! :).

Vše naštěstí v rámci mezí dopadlo dobře :). Pro nás určitě, a co bude s naším staříkem kombíkem se ještě uvidí :-). Každopádně můžeme být rádi, že nás nenechal na holičkách někde v Itálii, to by byla přece jenom trošku horší varianta. Takže poučení zní – vždycky může být hůř a nic není ideální :-)).

Prozraďte mi, co vaše letošní dovolená? Kam jste letos vyrazili nebo ještě do konce roku vyrazíte?

Vaše V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?