Reklama

Poslední měsíce v obrazech – práce, výlet do Salzburgu, Hallstatu, Benátek, stanování na Lipně a na Mácháči

Poslední měsíce v obrazech – práce, výlet do Salzburgu, Hallstatu, Benátek, stanování na Lipně a na Mácháči

Sedím v Národní technické knihovně, ze kterém jsem si v dnešním deštivém dni udělala svůj „libraryoffice“, jak tomu často říkám. Právě jsem odeslala dnešní práci. Rozhlížím se kolem sebe. Je tu spousta mladých lidí, kteří pilně studují nebo možná píší své závěrečné práce. Úplně slyšíte ty mozkové závity, jak zpracovávají každou novou informaci nebo myšlenku. Často přemýšlím nad tím, kdo z těch mladých lidí objeví lék na rakovinu nebo odletí objevovat vesmír. Občas je to vážně vzrušující! Minimálně pro lidi s bujnou fantazií (něco o tom vím!).

Uvažuju nad tím, co vám vlastně budu po tak dlouhé době psát. A čím začít.

Událo se toho fakt hodně. Tolik, že jsem už málem zapomněla, jaké je to psát jen pro sebe (pro vás), na svůj blog, a ne jenom pro klienty. Udělala jsem totiž přesně to, o čem jsem mluvila několik let – skočila po hlavě do neznáma. A pokouším se si splnit sen. Sen o práci, která mi bude dávat smysl, bude mě bavit, umožní mi plánovat si čas podle sebe a dobře mě uživí. Především v té poslední části zůstává tato vize bohužel stále snem, ale pomaličku, polehoučku, snad…:-). Každopádně je to celkem slušný adrenalin. V pozitivním i negativním smyslu.

O tom, jak se snažím bojovat s větrnými mlýny, a celkově o tom, jak se žije na volné noze, mám v plánu napsat samostatný článek. Co mě k tomu vedlo, jak to probíhá, co člověk musí všechno vědět a zařídit, na co se připravit atak. Jak to tak po sobě čtu, vypadá to pravděpodobně na článků víc :). Snad vás budou zajímat. Pevně doufám, že se mi třeba podaří některé z vás inspirovat k podobnému kroku. Nebo naopak odradit. Uvidíme :-).

Každopádně, v dnešním článku se s vámi chci podělit o ty nejlepší okamžiky posledních měsíců. O tom, co se událo v mém životě prostřednictvím fotek. Přišlo mi, že se toho mimo práci zas tolik neděje, ale opak je pravou. Stihli jsme toho docela hodně :-).

V květnu jsme vyrazili na děsně tajný roadtrip. Manžel (fakt si nikdy nezvyknu), mi totiž jako narozeninový dárek dal víkendový pobyt mimo ČR a neřekl, kam se pojede. Jen kdy se cca pojede a že se pojede autem. Tak jsme na konci května nasedli do auta a nakonec dorazili do úžasného Salzburgu. Musím říct, že mě opravdu mile překvapil, je to nádherné město. Cestou zpět jsme to vzali ještě přes rakouská jezera. Určitě plánuju samostatný článek, kde vám naše dobrodružství vylíčím podrobněji :-).

Roadtrip

Salzburg

Salzburg

rakouská jezera

Práce bylo nad hlavu. Proto samozřejmě nesměla chybět káva. Hódně kávy.

káva

káva

A konečně jsem se pustila také do čtení této knihy. Dostala jsem totiž od svého milého na Vánoce šicí stroj…který stále spinká v krabici. Proto jsem se rozhodla začít teorií a postupně se vrhnout do praxe :-).

V červnu jsme vyrazili na další výlet. Tentokrát do úžasných Benátek. Chystali jsme se tam už hezkou řádku let, ale nějak nám nebyly pořád souzeny. Taky nás dost odradily články o obrovském množství turistů. Nakonec jsme se rozhodli vzít s sebou i mé rodiče a byl to opravdu skvělý víkend. Benátky jsou jedním slovem nádherné. Tak moc, že jsme jim odpustili i ty davy lidí :-). Opět jsme si potvrdili, že Itálii chceme pořádně prozkoumat a zatím to vypadá, že začátkem září konečně vyrazíme na pořádný italský roadtrip :-). O samotném výletu do Benátek mám v plánu taky samostatný článek, rozhodně si ho to zaslouží :-).

Benátky

Benátky

V úplném závěru června jsme ještě stihli vyrazit s kamarády do kempu na Sázavu. Stanování, opekání špekáčků, dobré víno a skvělá společnost. Prostě ideální začátek prázdnin :).

Sázava

U našich na Moravě jsme si užívali nádherné letní večery, grilovačky a rodinnou pohodičku.

A konečně jsme si pořídili kola! Mluvíme o tom už několik. Jedním z důvodů je to, že jsem pravděpodobně už definitivně rezignovala na to, že budu pravidelně běhat a chtěla bych začít alespoň pravidelně jezdit na kole, což mě v minulosti hodně bavilo. Kola jsou skvělá věc. Otevřou vám nové obzory a možnosti. Jo a fungují také jako docela dobrá párová terapie :-). Vyrazili jsme na Labskou cyklostezku, na cyklostezky okolo Lipna, Máchova jezera a projeli snad celé okolí. Pořád nás to moc baví :-).

V červenci jsme vyrazili pod stan na Macháč

Máchovo jezero

A taky na Lipno. Užít si naplno to pravé české léto. Letos jsme navíc připojili jestě i ty kola a projeli si celé okolí. Miluju stanování, vodu, kempy a prostě všechno okolo. Kdy jindy totiž člověk tráví opravdu celé dny a noci venku? Prostě léto přesně podle mého gusta.

Cestou zpátky z Lipna jsme to ještě vzali (opět) přes Rakousko a vyrazili jsme přímo do úžasného Hallstatu. Tohle místo mě nikdy neomrzí! Zjistila jsem, že mám v mobilu tolik krásných fotek, že i z našeho víkendu na jihu Čech vytvořím nejspíš samostatný článek :).

Hallstatt

To jsou ve zkratce naše 3 měsíce, během kterých jsem blog hodně zanedbávala. Vlastně jsem tak nějak zanedbávala všechno kromě práce a čištění hlavy v podobě našich výletů. Doufám, že se postupně zase všechno brzo vrátí do nějaké rovnováhy :-).

Každopádně co se týká odpočinku a cestováním, tak nás ještě (snad) čeká letošní asi poslední větší výlet do Itálie, na který se moc těším. Co vy, jak trávíte léto? Česko nebo exotika? A co kempování? Je to váš šálek kávy :)? Dejte mi vědět do komentářů a budu moc ráda třeba i za tipy na vaše oblíbené kempy v Česku.

Vaše V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?