Reklama

Oblíbenci 2018 – osobní rozvoj, vzdělávání a volný čas

Oblíbenci 2018 – osobní rozvoj, vzdělávání a volný čas

Pokračování článku s oblíbenci za rok 2018. První část je o kráse a jídle. Tentokrát se přesuneme od povrchnosti trošku do větší hloubky :-).

OSOBNÍ ROZVOJ a VZDĚLÁVÁNÍ

Podcasty – moje nejoblínější forma vzdělávání. Miluju ten multitasking. Můžu poslouchat, učit se a přitom třeba uklízet – ideální! O mých oblíbených podcastech si už na blogu můžete přečíst. Článek mám v plánu brzy aktualizovat, protože jsem objevila pár dalších pokladů :-).

Kurzy a přednášky – na dnešní době je skvělé, že pokud žijete ve větším městě, je možné navštěvovat kurzy opravdu čehokoliv nebo zajít na přednášku ohledně témat, které vás zajímají. Já se snažím těchto možností naplno využívat. Vzdělávání není nikdy dost – miluju stálý přísun nových informací, protože se potřebuju pořád někam rozvíjet a něco dozvídat (asi pozůstatek z VŠ) :-). Spoustu úžasných akcí najdete na Facebooku a mnohdy jsou úplně zdarma. Stačí se stát fanoušky tématických skupin, které vás zajímají, sledovat je a jistě najdete pár skvělých akcí či workshopů.

Co taky miluju jsou kurzy, které pořádá Naučme se. Tady si téma vybere opravdu každý a ceny za kurzy jsou přijatelné. Pokud neznáte, určitě mrkněte. Já už jsem pár kurzů navštívila (hlavně ohledně tvůrčího psaní a sociálních sítí) a můžu určitě doporučit.

Další skvělou možností jsou webineráře či online kurzy, pěkně z pohodlí doma. Spoustu věcí se taky můžete dozvědět díky e-bookům, které spousta kapacit v oboru rozdává výměnou za e-mail.

Miluju dnešní dobu možností!

VOLNÝ ČAS

Knihy

Z knih bych ráda zmínila titul Musela jsem zemřít od Anity Moorjani. Četla jsem ji ve čtečce, proto bohužel nemám foto. Přiznám se, že mě ta kniha dostala. Mám ráda témata mezi zemí a nebem a o hledání smyslu života. Tato je trošku jiná, vtáhne vás do děje a mně pomohla docela dost věcí pochopit :-).  Vážně nezapomenutelná.

osobní rozvoj

Dalším oblíbencem je kniha Kraď jako umělec  a notoricky známá kniha Konec prokrastinace od mého nejoblíbenějšího nakladatelství Melvil. Pokud hledáte inspiraci nebo máte trošku problém se sebedisciplínou, bude to ideální kombo :).

Audio

Během našich dlouhých cest za rodinou na Moravu jsme si v poslední době s manžou zvykli poslouchat audioknihy. Opět dvě mouchy jednou ranou – cesta ubíhá a člověk se vzdělává :-). Poslední audiokniha, co nás zaujala v roce 2018, byla notoricky známý titul – Chudý táta, bohatý táta od Roberta Kyosakiho, kterou jsme si oba už dávno chtěli přečíst. Je zajímavé, že i přes své stáří je kniha pořád přínosná a obecná pravidla ekonomiky platí stále :-).

Cestování

Miluju cestování. Letos to chceme pořádně prubnout a vidět pořádný kus světa! Každopádně loňskou destinací roku se stává úžasná Madeira. Podrobnější články chystám (takže vlastně ještě menší flashback do roku 2018 proběhne) Tento úžasný kus naší země rozhodně stojí na vaši pozornost, pokud máte rádi aktivní dovolenou a úžasnou přírodu :-).

Madeira

Diář a diářování

Diář – o něm se taky samozřejmě musím zmínit. Moje největší obscese :-). Půl roku byl mojí láskou Doller, se kterým jsme si ale cca v srpnu přestali rozumět (a taky se mi ve svatebním zmatku někam trochu zatoulal). Ale jelikož mi moc nechyběl, rozhodla jsem se vrátit ke svému oblíbenci – diáři Happy Planner. Diářování na leden už připravuju :-).

Cvičení

Taky jsem si občas zacvičila jógu, dělala cvičební výzvy atd. Chci se k tomu vrátit a pořádně se do toho zase opřít. O víkendu se můžete těšit na můj nový cvičební plán :-). Zase to rozjedeme!

Z původní myšlenky stručného výčtu oblíbenců za rok 2018 jsou nakonec dva docela našlapané články :-). Budu moc ráda, když se v komentářích podělíte o vaše tipy ohledně osobního rozvoje a taky třeba o to, jak efektivně (nebo zábavně) využíváte volný čas vy :-).

Vaše V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?