Reklama

Jeden den na volné noze: Jak to všechno začalo, tip na úžasný coworking a „workfriendly“ kavárnu

Jeden den na volné noze: Jak to všechno začalo, tip na úžasný coworking a „workfriendly“ kavárnu

Sedím ve vlaku. Ještě před rokem by to pro mě byla otrava a vidina dalšího dne, který promarním prací, která mě nebaví a nikam neposouvá. Nejspíš byste mě tehdy mohli vidět se sluchátky v uších při poslechu podcastů nebo zabranou do nějaké knížky o osobním rozvoji či o copywritingu. Protože přesně tak to tehdy začalo. Knížkami a podcasty

Nalajnovaný život

Tehdy jsem se každý den utvrzovala v tom, že to přece nemusí být takhle. Že nalajnovaný život ve stylu: vyznamenání ve škole — úspěšné studium vysoké školy — stabilní zaměstnání — hypotéka — svatba — dítě — návrat do stabilní práce — důchod, není ideální cesta (i když mám pár bodů už za sebou). Abyste to nepochopili špatně, já jsem vděčná úplně za všechno, co mě v životě potkalo. Každá zkušenost, špatné i dobré rozhodnutí, přešlapy i vítězství mě totiž zformovali a pomohli mi pochopit, co vlastně chci a kam bych měla svůj život směřovat.

A tak teď po roce tím vlakem jezdím vážně ráda. Od té doby, co jsem na volné noze a pracuju z domu, se snažím se aspoň jednou za týden změnit prostředí. Hodně to prospívá kreativitě a vzít na sebe jednou za čas místo tepláků něco hezkého taky není úplně k zahození. Většinou se to snažím spojit s nějakou schůzkou, kterou v Praze mám, abych ten čas využila na maximum

jízda ve vlaku

Místa, kde mě moje práce baví ještě o trochu víc

Dneska bych vás ráda s sebou vzala na jedno překrásné místo v Praze. Jedná se o nádhernou vilu na Vinohradech a zároveň coworkingové centrum s názvem K10. Naprosto mě to místo učarovalo. Ať už úžasná zahrada (kde můžete klidně taky pracovat), která byla na podzim jako vystřižená z Pinterestu nebo interiér vily. Měli jsme tu pracovní schůzku a můžu vám říct, že jsem se nejedenkrát zasnila, jaké by to asi bylo žít na tak úžasném místě hned vedle Havlíčkových sadů. Kdybych bydlela v Praze, už dávno si tu zajistím členství, protože tvoří a pracuje se taky opravdu skoro samo a nápady se jenom hrnou :-). Každopádně mě ta myšlenka pořád neopouší, tak možná další rok? Na ten můj jeden pražský den v týdnu :-)?

coworking

coworking K10

coworkingové centrum

coworkingové centrum

Dalším místem, kam moc ráda chodím pracovat je nenápadná kavárna přímo v centru Prahy. Vchod byste téměř přehlédli, o to víc vás překvapí, jak velká je kavárna uvnitř. Najdete tu několik místností, z nichž každá je zařízená trochu v jiném duchu. Výhodou je, že číšníci (zatím jsem potkala vždycky stejné) jsou moc milí a mají pochopení pro to, že tu nějaký ten čas sedíte a pracujete, což ostatně dělá většina osazenstva. Samozřejmě je potřeba si úměrně ke stráveném času taky ideálně objednat adekvátní množství občerstvení , alespoň mě to přijde fér. Výhodou může být to, že objednávku děláte hned po příchodu, pak už vás nikdo neruší. Sedět o jedné kávě v kavárně 5 hodin mi přijde trochu mimo. Dalším benefitem je to, že kavárna není až tak frekventovaná a je tu poměrně klid. Jo a mají tu samozřejmě i výborné kafe :-). 

Praha

kavárna

Tak to byly mé tipy na moje aktuálně nejoblíbenější pracovní místa v Praze. Budu moc ráda, pokud mi prozradíte, kde se dobře pracuje vám. A z tipů na zajímavé kavárny pak budu přímo jásat :-).

Vaše V♥ 

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?