Reklama

Blogmas 1. týden – ladění vánoční atmošky, milé setkání a první pořádný mráz

Blogmas 1. týden – ladění vánoční atmošky, milé setkání a první pořádný mráz

První týden adventu za námi. Jak si ho užíváte? Já jsem se rozhodla, že si letos ty Vánoce přenesu trošku i na blog a pokusím se vytvořit každý týden aspoň jeden vánoční příspěvek.

A tak jsem si uvařila čaj a místo úklidu, vybírání dárků a řešení dalšího milionu věcí, sedím nad úpravou fotek a píšu první ze čtyř článků, které se mi doufám podaří vždycky v neděli vypustit ven. Vánoce mají být o sdílení toho hezkého, tak doufám, že se vám střípky z těch mých budou líbit :-).

Koncem listopadu jsem vyrazila konečně na Moravu a na 4,5 hodiny dlouhou cestu se náležitě vánočně vybavila. Můj oblíbený „papírový Pinterest pro starší“ v podobě časopisu Kreativ vám jednoznačně doporučuju :-). Úvodní naladění na Vánoce bylo tedy úspěšné :-).

Blogmas

Doma mě přivítal pořádný mráz (který jsem letos zatím u nás v Labské nížině moc  nezažila), pravé teplo v kamnech (ústřední topení nemá oproti poctivému teplu ze dřeva sebemenší šanci :)) úžasná příroda a samozřejmě rodina. Vánoční ladění pokračovalo v podobě společného tradičního tvoření věnců a výzdob.

Po návratu mě čekalo dohánění práce a milé setkání s Péťou, se kterou jsme i přesto, že nesnášíme přeslazenou kávu, samozřejmě neodolaly perníčkovému laté (trošku jsme litovaly, protože opravdu není nic moc, ale zas ten obal…a jednou v roce se to snese :-))

No a další fází byla výzdoba bytu. Tu si každý rok užívám asi ze všeho nejvíc. Třpytky, baňky, vločky, světýlka…prostě tvoření té pravé vánoční atmošky :-). Na všechno samozřejmě poctivě dohlížel vánoční sob Milouš, bez kterého by to už nebylo ono :-). Pro letošek mám už asi hotovo, dokonce jsme letos poměrně brzy zvládli i stromeček.

blogmas

Blogmas

Příští týden nás čeká menší výlet (každoročně vyrážíme o adventu někam omrknout nějaká další města kromě Prahy) asi ještě shánění posledních dárků a hodně práce, protože bych chtěla stihnout udělat co nejvíc věcí do 20. a pak si dát konečně trošku oraz a užívat aspoň pár dní vánoční pohodu. 

Co vy a první adventní týden? Co podnikáte? Vyrážíte někam omrknout vánoční trhy?

Vaše V♥

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?