Reklama

Bangkok, město chrámů a nekončící zábavy

Bangkok, město chrámů a nekončící zábavy

Po 12cti hodinovém letu jsme konečně přiletěli do Bangkoku! Taky tak milujete ten pocit, když vystoupíte z letadla někde daleko od domova? Ten příslib dobrodružství, zážitků a poznání je těžce návykový 🙂

Tak trochu jiný svět

Už na letišti je poznat, že prostě nejste v Evropě. Poprvé tady pocítíte ten pověstný thajský zmatek, který vás pak provází celým pobytem v tomto obrovském městě :-). Ještě na letišti jsme rovnou koupili thajskou sim kartu (15 GB za 1000 BHT, operátor AIS). Další šok přichází po výstupu z terminálu. Pokud totiž jedete v zimě, dostanete doslova horkého „facana“ :-D. V Praze klepete kosu, v letadle klimoška a najednou 35 stupňů :-).

letiště Bangkok

Pak je potřeba se dostat z letiště, které bylo vzdálené asi 30 min od centra. Zvolit můžete buď žluté MHD autobusy, nadzemní dráhu MHD (zvanou BTS) nebo soukromé společnosti. Záleží, do jaké části města se potřebujete dostat. My jsme zvolili soukromou společnost (Limo bus express) asi za 150 BHT na osobu, která nás dovezla přímo na proslulou baťůžkářskou základnu všeho dění – na Khao san road.

Khao san road

Vzhůru do víru velkoměsta

Poté jsme se ubytovali v hotelu, dali menšího šlofíka (jet lag je potvora) a navečer vyrazili na průzkum okolí. Zprvu jsme byli totálně zaskočeni neskutečným ruchem, chaosem, davy a hlukem. Člověk vůbec neví, co sledovat dřív. Všudypřítomné stánky, street food nejrůznějších vůní a barev, oblečení či upečené štíry a pavouky.

Každý vám něco nabízí, případně vás chce zatáhnout do baru nebo nabídnout jídlo. O víkendu se přidávají ještě diskotéky, kdy lidi přímo tančí na ulici, takže pomalu ani neprojdete. Kdo bydlí přímo na této ulici by si měl určitě přibalit špunty do uší. My jsme byli ubytovaní naštěstí v boční uličce, která byla o poznání klidnější, takže se nám spalo parádně :-). Celou ulici a okolí jsme několikrát prošli, dali naše první thajské Pad thai (výborné),pivo Chang a šli pořádně dospat únavu.

Khao san rod

Khao san road

thajské pivo

Za thajskými chrámy

Po ránu jsme se vypravili poznat slavné thajské chrámy. Protože jsme bydleli v blízkosti řeky, rozhodli jsme se, že vyzkoušíme lodní taxi (20 BHT/osoba jedna cesta) §přímo na řece Chao Phraya , na jejíž březích se nachází jak chrám Wat Arun, tak také chrám Wat Pho.  Vzhledem k všudypřítomné dopravní zácpě, je to ideální volba, takže určitě doporučuju. První jsme vyrazili obdivovat chrám Wat Arun, poté jsme se přepravili za 5 BHT na druhou stranu řeky do chrámu Wat Pho, kde se nachází největší ležící Budha z celého Thajska. Chrámy jsou naprosto úžasné. Vevnitř i zvenčí.

wat arun

Wat Phio

Budha

Budha

China town a první jízda tuk tukem

Na večer jsme vyrazili ještě do slavné China town, kde to pořádně žilo :-). Dala jsem první kokos (miluju) a večer jsme to na ubytko poprvé vzali tuk tukem. Neuvěřitelné, jak se dokáží řidiči v tom dopravním chaosu tak obratně pohybovat. Určitě doporučuju vyzkoušet jednou v noci a jednou přes den. Po čase váš už všudypřítomní řidiči, kteří vnucují své služby, začnou štvát, ale nic to nemění na tom, že zažít jízdu tukem je jednoznačně cestovatelská povinnost Bangkoku :-).

china town

china town

V Bangkoku jsme prošli ještě trhy, markety a ochutnali další speciality místních street foodů. Vyzkoušeli si taky jízdu MHD autobusy (chaos, zácpy a absence čehokoliv jako jako DPP nebo IDOS :-)).

Pro Evropana, který je zvyklý, že většina věcí má svůj řád, podle kterého funguje, je to opravdu cenná zkušenost :-). Až jsme se Bangkou dostatečně nabažili,  naplánovali jsme si výlet do města Ayutthaya, které je proslulé svými historickými chrámy.

Co vy a Bangkok, plánujete tam někdy zajet? Pokud jste byli, jak na vás zapůsobil?

A pokud by vás zajímali další momentky z cest, mrkněte na můj instagram mojenoveja.cz.

Vaše V.

 

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?