Reklama

6 věcí, které jsem se (zatím) naučila na volné noze

6 věcí, které jsem se (zatím) naučila na volné noze

Je to už téměř rok, co jsem se rozhodla, že je nejvyšší čas na změnu.

Došlo mi, že dokud budu svůj sen oddalovat a pořád o něm jenom mluvit, nikdy se nic nestane. Je potřeba jednat! Jít do toho naplno. Zkusit štěstí? Přitáhnout k sobě příležitosti? Možná.

A tak jsem to jednoho krásného podzimního dne loňského roku rozsekla a vydala se do neznáma :-).

Pohodlí komfortní zóny

Opustit komfortní zónu a přijít o veškeré jistoty je náročné. Jak psychicky, tak finančně, co si budem :-). Získat je pak zpět v podobě, po které vaše srdce touží, trvá dlouho. Hodně dlouho. Většinou dýl než si původně myslíte.

Krize, deprese a chuť s tím seknout vás dřív nebo později prostě doženou. I když bojujete sebevíc.

Víte, ale co je na tom úžasné? Pokud to nevzdáte, přijde po nich zase nový impuls v podobě zajímavého projektu, skvělých lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu, a hlavně příležitostí se neustále posouvat a makat na sobě.

Hlavně nezakrnět!

To je přesně to, co potřebuju. Protože jestli něco nesnáším, pak je to zakrňování. Absence výzev, nových zkušeností, učení se čehokoliv nového. Prostě přežívání z těch svých jistot…:-)

Až teď, po 9. měsících, co jsem začala fungovat na sebe, to teprve hodně pomaloučku začíná nést své ovoce a dostává se to do jakž takž „stabilizované podoby“. Vyhráno ale rozhodně nemám.

O tom, co jsem dělala dřív (prozradím, že se jednalo o státní správu) a o tom, co dělám teď (jupí!) vám určitě povyprávím podrobněji v některém z dalších článků :-). Jak mě to vůbec napadlo, co obnáší má práce, atak. No, zatím je to docela jízda :-D.

Teď už k těm slibovaným věcem, které jsem se zatím naučila během své krátké „volnonožské“ cesty životem :-).

1) Minimalismu ve všech ohledech

Pracuju z domu, takže mým pracovním oděvem jsou po většinu času (samozřejmě mimo pravidelné schůzky, haha :)) teplátky a triko :-). Pro blogerku sice nic moc, ale zase jsem si uvědomila, kolik totálních zbytečností mám ve skříni. Proto jsem se rozhodla, že chci svůj šatník od základů změnit. Nechat v něm ideálně jen pár nadčasových a kousků v základních barvách. Téma Minimalist Wardrobe mě v poslední době hodně baví, proto bych se mu (až se mi podaří zkrotit ten můj šatník) ráda věnovala i tady na blogu 🙂

Od té doby, co jsem doma a vařím si obědy jen pro sebe, vyznávám minimalismus také v jídle. Snažím se používat jen základní suroviny a vařit jednoduchá zdravá jídla. Jednak zaberou minimum času, což je při homeofficu velmi žádoucí, ale také výborně chutnají. Recepty budu postupně přidávat na Nutrimagazín :-).

2) Milovat vážnou hudbu

Můj problém s dlouhodobým soustředěním pomohla vyřešit právě vážná hudba. Při ní se mi zkrátka koncentruje a pracuje nejlíp. Podobně mi dobře mi fungují také alpha waves. Pokud máte podobný problém, určitě vyzkoušejte :-).

3) Umět si rozvrhnout si čas aneb správný time management

Tenhle bod je trochu sporný, ale makám na tom každý den :-D. Pomáhá mi především papírový diář a každodenní to-do listy. Pro skupinové pracovní záležitosti používám Trello.

4) Pít kávu. Ve velkém!

Moje podpora, pomocník s nápady, parťák pro chvíle pohody, kámoš, nakopávač, zlepšovač nálady…bez kávy jde zkrátka všechno mnohem hůř :).

káva

5) Pravidelně cvičit

Výhoda práce z domu je také mimo jiné to, že mi odpadlo každodenní otravné dojíždění (zabralo mi denně cca 3 hodiny). Místo něj můžu tento čas věnovat třeba právě cvičení. Snažím se cvičit pravidelně co to jenom jde, alespoň 4krát týdně.

6) Nevzdávat se

Jsou horší a lepší období, tak to v životě prostě chodí. Mně pomáhá si ty špatné dny prožít se vším všudy – klidně si pobrečet, postěžovat si (mamince :-D), jak je svět nespravedlivý a pak jít prostě dál :-). Důležité je nezapomínat, proč to děláte a každý den se posouvat o krůček dál s jasnou vizí a cílem.

Těch věcí je samozřejmě daleko víc, ale pokračování si nechám zase do dalšího článku. Prozradíte mi, jestli tu mám mezi vámi také nějaké začínající podnikatelky nebo volnonožce? Moc ráda se s vámi seznámím :-). Protože sdílené radosti a starosti jsou vždycky o trošku příjemnější :-).

Vaše V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?