Reklama

11 tipů na dárky, které opravdu plní přání

11 tipů na dárky, které opravdu plní přání

Za poslechu mého oblíbeného playlistu od Franka Sinatry, horkého „latéčka“ (se skořicí samo) a blikajících světýlek za okny, jsem se konečně pustila do psaní tohoto trošku speciálního článku

Máme tu Vánoce. A ať chcete nebo ne, v prosinci se jim už nevyhne nikdo z nás. Číhají na nás doslova na každém rohu — v postech na sociálních sítích (s „nenápadnou“ propagací některé více či méně známé značky), z repráků v kavárně nebo obchodním centru, v kýčovitých výlohách či v reklamách (obzvlášť pokud jste odvážní a zapnete telku o víkendu dopoledne). 

Na blikající světýlka, ozdobený vánoční stromeček, vůni svařáku a trdla se skořicí zkrátka odteď narazíte úplně všude.

A nevím jak vy, ale já to prostě miluju :-)!

Proto většinou začínám mít vánoční náladu cca v půlce listopadu, při konci začínám zdobit byt a první týden v prosinci se nemůžu vynadívat na ozdobený stromeček. Vlastním několik vánočních triček, vánoční svetr, náušnice, sobí čelenku, zelený župan, vánoční ponožky a moji příbuzní se poměrně děsí při pomyšlení na to, jak bude touhle mojí vánoční mánií jednou ovlivněno moje dítě (to, že bude mít minimálně obleček Santy, vánočního elfa a soba Rudolfa je předem dané). Ale zpět k tématu.

Vánoce jsou v první řadě o rodině, společně stráveném času a také o vytvoření klidné atmosféry. A možná právě proto, že ty naše nejbližší máme (ve většině případů) tolik rádi a chceme je potěšit, trávíme mnohdy mraky našeho volného času pobíháním po přelidněných obchodech a sháněním věcí, které nás často od podstaty Vánoc spíš odpoutávají.

Co to udělat letos trochu jinak? Pěkně v teple domova, s vánočním playlistem a horkým kakaem? Vybrala jsem pro vás několik tipů na vánoční dárky, které objednáte hezky z pohodlí domova (kavárny nebo klidně Severního pólu) a připojila jsem také speciální tipy na dárky, které vykouzlí úsměv na rtech těm, kteří na vánoční zázraky třeba už přestali věřit :).

Knížka – dárek, který nikdy nevyjde z módy

Knížka je univerzální dárek, který potěší snad úplně každého. Nutí nás odlepit oči z displejů, což je v dnešní době téměř zázrak, poskytuje cenné informace a rozvíjí představivost. Knížky prostě nejde nemilovat. Za sebe doporučuju rozhodně ty z nakladatelství Melvil, kde si vybere snad úplně každý a obzvlášť milovníci osobního rozvoje. Knížky jako Proč spíme nebo Faktomluva by měly být povinným vybavením každé domácí knihovny :).

Naučmese.cz

Jestli něco jó miluju, tak je to sebevzdělávání. Jako dítě jsem chodila do různých kroužků a touha pořád se něco nového učit ve mně nejspíš zůstala i v dospělosti. Pokud máte někoho takového ve svém okolí, určitě omrkněte stránky Naučme se. Najdete tady velké množství kurzů různého zaměření — od šití, přes online marketing až po pečení chleba. Za mě TOP dárek, tak Santo, čiň se :-D!

Kávoholici všech zemí, spojte se

Káva je láska. Bez kávy to (dosaďte sami) prostě nejde. Nebo jde, ale hůř. Pro všechny kávoholiky a kávomily se proto skvěle hodí dárek v podobě kvalitní kávy (nebo kapslí do Nespressa, no). Já jsem stará škola a jednoznačně preferuju vůni a chuť čerstvě namleté kávy. Doporučit můžu kávu z Kofio, Čerstvé kávy nebo klidně i z Oxalisu. Kávoholikovi, kterého plánujete obdarovat, k tomu můžete rovnou třeba přibalit i nějaký stylový french press nebo mlýnek na kafe. 

Svíčky pro tu správnou vánoční atmošku

Minimálně ženské srdce zaplesá, když pod vánočním stromkem najde kvalitní svíčku. Obzvlášť pokud víte, že by se do ní dotyčná jinak zdráhala investovat větší obnos. Za sebe můžu jednoznačně doporučit obligátní Yankee candle nebo svíčky Woodwick. Všechny objednáte třeba na Notinu nebo na Alze

Kup si, co potřebuješ

Neboli vánoční poukaz. Dobře, je to neosobní a neoriginální. Ale praktické. Oblečení a kosmetika se během roku hodí vždycky a všem (aspoň doufám). Většinou tímto způsobem řeším dárky pro mladší členy naší rodiny, u kterých absolutně netuším, co je by mohlo potěšit (a taky vím, že moc nečtou). 

Pro bezradné typy/pro bezradné, tipy 🙂

Pokud si opravdu nevíte rady (ani nevíte, jaký poukaz byste měli danému člověku dát) vyzkoušejte nákupní rádce. Skvělý je třeba ten na Zootu nebo na Slevomatu.

Ježíškova vnoučata

Moc hezký projekt Českého rozhlasu. Splňte přání v podobě dárku nebo zážitku některému ze seniorů — staňte se letos Ježíškovým vnoučetem :). Pokud se vám nápad líbí, určitě pospěšte, letos jsou lidé opravdu úžasní a moc přání či dárků už ke splnění nezbývá. 

Krabice od bot

Pro letošek asi můj nejoblíbenější projekt, který opravdu pomáhá a je takový víc osobnější.  Udělejte radost dětem z azylových domů krabicí od bot, do které zabalíte knížky, hračky, pastelky a jiné věci, které potěší dětské srdíčko. Přispět můžete samozřejmě i online, a to do 8. 12. 2019.

Vánoce pro všechny

Obdobný projekt Univerzity Palackého, který pomáhá seniorům a dětem. Stačí si zarezervovat daný dárek a přinést jej na sběrné místo nebo přispět určitou částkou na transparentní účet.

Milý Ježíšku

Chtěli byste udělat krásnější Vánoce dítěti z dětského domova? Pak určitě mrkněte na tyto stránky.  Můžete si tady prohlédnou přání dětí různého věku a také jejich vzkazy a rozhodnout se, kterému z nich ho splníte. Pak už je vše ve vašich rukách.

Ponožky od babičky

Aneb když i měkké dárky v podobě ponožek udělají radost a pomáhají. Hned je budete mít vy nebo obdarovaný o trochu raději 🙂 Ponožky plete více než 200 babiček z celé České republiky. Jejich koupí podpoříte nejen samotné pletařky, ale také aktivity pro seniory v kulturně vzdělávacím Centru Elpida.

Jak jste na tom letos s dárky vy? Užíváte si jejich výběr nebo vás spíš děsí? Dejte mi vědět do komentářů :). Budu také moc ráda, pokud se ke mně letos připojíte a třeba společně splníme pár přání lidem, kteří nemají takové štěstí jako my.

Užívejte advent plnými doušky:).

Vaše V

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?