Reklama

Z mého jídelníčku II.

Z mého jídelníčku II.

Pokračujeme!

Respektive – upravujeme a pokračujeme 🙂

Rozhodla jsem se pro návrat ke kořenům, a tedy přepočítat si nastvavení makronutrientů v jídelníčku. Navrhnutý poměr makronutrientů v rámci kalorických tabulek mi již dle „oka“ nepřipadal příliš vhodný pro mé účely. Proto jsem se rozhodla si poměry poctivě vypočítat a přehodnotit.

Má to dva skvělé efekty – postupně se dostávám k tomu, co bych v budoucnu chtěla dělat (využívat aktivně svých znalostí nabytých studiem výživy) a potažmo se nadále se v tomto oboru vzdělávat a aplikovat na sebe a snad časem i na ostatní 🙂

Nové poměry maker jsou následující: ideálně 149 g bílkovin, 164 g  sacharidů, 59 g tuků a 30 g vlákniny.

Teď už k jídelníčku 🙂

Nově jsem si jídelníček nastavila, při zahrnutí své denní aktivity, na 6 850 kj. Ideální k tomu, abych nešla pod bazál a zároveň aby byl vyvážen celkový poměr příjem-výdej. Pokud vím, že budu daný den více trénovat či půjdu na výšlap atd., samozřejmě si něco přidám. Toto je však moje hranice, pod kterou se nesmím dostat.

Při hubnutí opravdu neplatí pravidlo „čím míň jím, tím více hubnu“. Ve skutečnosti platí pravidlo „čím míň jím, tím více tvořím tukových zásob na horší časy“. Tělo je mrcha :-D.

SNÍDANĚ

špaldová palačinka s domácí jahodovou marmeládou, kapka javorového sirupu, 1/2 skyru jahoda, 1/2 banánu, cca 3 čerstvé jahody :-), 1296 kj

SVÁČA DOPOLKO

výborný rybízový koláč ze špadové mouky

OBĚD

cca 150g vařených brambor, pečená treska, čerstvá mrkev, cibulka, 1812 kj

SVÁČA ODPOLKO

100g ananasu, skyr natur, trošku domácí marmelády na ochucení skyru :-), cca 20g dobré vlákniny bona vita, 973 kj

VEČEŘE

poctivá tvarohovka, 2ks celozrnného chleba, rajče, 1/2 papriky, 2079 kj

recept na tuto poctivou tvarohovou pomazánku, naleznete na vloženém odkazu (spoiler – je fakt výborná :-))

PO TRÉNINKU

30 g čokoládového whey proteinu, voda (doporučené dávkování)

CELKEM: 120 g bílkovin, 200 g sacharidů, 58 g  tuků, 29 g vlákniny, 7 074 kj

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?