Reklama

Šťastné plánování s Happy plannerem

Šťastné plánování s Happy plannerem

Konec roku s sebou vždycky přináší zásadní rozhodnutí (u mě tedy občas i v průběhu roku). Rozhodnutí, které ovlivní celý nadcházející rok. To rozhodnutí zní:

Jaký diář si mám vybrat????

Dobře, míněno s trochu nadsázky, ale diářový maniaci mě jistě pochopí :-). Proto, pokud svůj ideální diář stále hledáte, či jste se zatím neskamarádili se svým stávajícím a pokukujete po novém, určtě Vám dnešní článek přijde vhod.

Jdeme na to, dneska to bude nálož roztomilosti 🙂 .

Já osobně miluju „cute“ věci. Čemukoliv s nápisy či citáty, kytičkami, watercolor designem (viz. můj web) atd., nikdy neodolám :-). Proto když jsem před pár lety zaznamenala šílenství kreativních maniaků okolo diářů Happy planner, hádáte správně –  musel být můj.

Obecně jsou tyto diáře díky své vazbě v podobě kroužků velmi variabilní, tudíž si diář můžete doplnit o vlastní vytvořený obsah. Toto řešení umožňuje rovněž nosit s sebou třeba jen polovinu kalendářního roku a postupně doplňovat.

Za to rozhodně palec nahoru!

Happy planner CLASSIC (klasický rozměr)

Začínala jsem s klasickou verzí (výrobce jej označuje velikostí CLASSIC). Víc než klasický mi přijde spíš velký (19,6 cm x 24,7 cm). Ale také prostorný. Pro kreativní tvůrce a hračičky ideální. Můžete kreslit, popisovat, nalepovat nálepky … a ano, pořád Vám zbyde dost místa i pro účel, na nějž by měl být diář primárně používán – pro denní záznamy a plány :-).

Tato verze (datovaná) obsahuje přehled celého roku, úvodku do aktuálního měsíce s možností záznamu důležitých termínů a narozenin, přehled měsíce a týdenní rozdělení na dvě strany, což mě osobně u diářů vyhovuje. Rovněž je pro mé potřeby ideální vertilální členění diáře, které mi přijde nejpřehlednější. Posuďte sami.

Každý měsíc má samozřejmě svoji barvičku, citát a taky originální grafiku. No prostě kreativní duše jásá 🙂

Plusy: 

  • hodně místa pro všechny účely a potřeby 🙂
  • vertikální členění
  • krásná grafika
  • pro mě ideální jako „nepřenosná“ varianta diáře, např. pro práci z domova

Mínusy:

  • nejzásadnějším mínusem je dle mého názoru právě velikost diáře. Vzhledem k tomu, že diář s sebou potřebuji denně nosit je hodně velký a taky bohužel dost těžký, speciálně když si jej člověk ještě trošku vytuní :-).

Happy planner MINI

Roztomilost na entou. To je asi nejlepší charakteristika tohoho diáře. Pokud třeba vlastníte klasickou verze HP, představte si nahuštění všech těch skvělých prvků do menšího rozměru (13,3 cm x 19 cm).

Jak už jsem naznačila mini HP je takovým dvojčátkem klasického. Co se týká předdefinovaného obsahu (roční přehled, měsíční, týdenní atd.) je tedy obdobný. Jediný rozdíl je v tom, že týdenní přehled je kvůli místu členěn vertikálně, čehož já nejsem zrovna příznivcem.

Můj nedatovaný mini HP jsem si ulovila v Americe, kde jsou mimochodem ceny těchto diářů a ZCELA odlišné než v ČR (fňuk), samozřejmě v pozitivním smyslu. Amerika je vůbec ráj pro všechny kreativce a diářové maniaky, po návštěvě Michael`s (americká síť obchodů s kreativnám zbožím) jsem myslela, že mě do nudné ČR, s totálně omezenou nabídkou těchto produktů, už nikdy nikdo nedostane. Každopádně pokud budete mít možnost sem v Americe zavítat (nebo do jakéhokoliv jiného obchodu tohoto typu), určitě to udělejte. Váš život už nikdy nebude stejný….

Koukněte na něj. No není překrásný? 🙂

Plusy:

  • skvělá velikost na přenos a do kabelky
  • krásný design
  • diář není datovaný (mně osobně to vyhovuje), tudíž ideální pokud by Vás náhodou přestal bavit – můžete se k němu kdykoliv vrátit – můj případ 🙂

Mínusy

  • vertikální členění týdenního přehledu

Pro přehled ještě sumarizační foto tloušťky a velikosti obou diářů. Rozdíl je opravdu markantní. Záleží čemu dáváte přednost a asi i jaký bude účel použití Vašeho diáře. Někomu nemusí třeba vyhovovat ani grafika, která je za mě TOP, ale zase chápu, že pro vrcholovou managerku, která vyznává minimalismus to nebude asi to pravé ořechové.

Tak za mě bylo asi ohledně recenze různých typů HP řečeno vše potřebné 🙂 Budu ráda, když mi napíšete, jestli diáře HP používáte a jak jste s nimi spokojení. Co považujete za jejich největší plusy a jakou velikost používáte?

Přeji Vám krásné a šťastné plánovaní Vašich snů, vizí a cílů.

Vaše V.

 

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?