Reklama

První sníh, vánoční trhy a ovace ve stoje

První sníh, vánoční trhy a ovace ve stoje

Na první adventní neděli jsme si naplánovali bohatý program. A protože času bylo málo a plánů hodně, neminula nás brzká ranní „vstávačka“.  Od té doby, co bydlíme mimo Prahu a denně sem cca hodinu denně dojíždím, se mi málokdy poštěstí (ať už z vlastní lenosti či protože jsou jiné plány) vyrazit sem o víkendu.

Užít si takovou tu pražskou línou sobotu/neděli, ať už někde v muzeu či divadle nebo jen procházkou zakončenou kávičkou v některé ze známých či méně známých kaváren (jak se mi po tom stýská…).

O to víc jsme si to ale po douhé době užili!

Už po ránu na nás dýchla vánoční atmosféra, protože jsme se probudili do zasněženého jitra. Pole, lesy a louky vypadaly z okna vlaku jako pocukrované :-).

cesta vlakem

Na Masaryčce jsem snad nikdy tak málo lidí za světla neviděla – všimli jste si někdy, jak je vestibul krásný?

masarykovo nádraží

Vyrazili jsme na vánoční trhy na Náměstí republiky a na Staroměstské náměstí. Všechny tyto trhy v Praze mají pár společných jmenovatelů – trdlo, rozředěný svařák, kaštany, připálené bramborové spirály, matrjošky, německé koledy a davy lidí. Toho posledního jsme byli jakž takž ušetřeni díky dopolední hodině :-). Ale ať nejsme nespravedliví – tím nejdůležitějším je vánoční atmosféra, která je tady opravdu všudypřítomná :-).

vánoční trhy

 

vánoční trhy Praha

vánoční trhy Praha

vánoční trhy Praha

Pak ještě dobré jídlo, zákusek (od pondělí hubnu!), potulky starobylou Prahou (miluju!), ocenění prazvláštní vánoční kreativity ve výkladech obchodů a pak už vzhůru za „kultůrou“!

dobré jídlo

zákuse

vánoční trhyOd malička miluju muzikály. Nikdy bych neřekla, že budu mít tchýni (hmmm…), že si budeme parádně rozumět a budeme mít společnou zálibu v muzikálech :-D. Život je holt rozmanitý.

muzikál

Vyrazili jsme na muzikál Fantom opery do divadla Gója, kde jsem byla poprvé. Překvapilo mě, že je poměrně malé, ale moc hezké a tak trochu jiné než ostatní. Samotné představení bylo úžasné, kostýmy famózní, herecké a pěvecké výkony v topu! Zakončeno stand ovation od vyprodaného sálu, takže pokud jste nebyli, určitě vyražte. Krásný zážitek :-).

muzikál

To byla ve zkratce naše adventní neděle a já doufám, že i ty další tři budou minimálně stejně parádní. Co vy, jak jste prožili tento krásný víkend? Pokud dojíždíte, máte to podobně jako já, že se vám o víkendu, s vidinou času stráveného ve vlaku, do města příliš nechce?

Vaše V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?