Reklama

Mysli pozitivně!

Mysli pozitivně!

Sedím ve vlaku a čekám.

Zase.

Opět zpoždění, tentokrát (asi už popáté za tento rok) umocněné probíhající výlukou. Takže už teď vím, že mám pro dnešek cca o dvě hodiny míň volného času.

O dvě hodiny míň pro důležité věci. Představuju si, že z práce přijdu jako zombie po 12h strávených prací a především dojížděním, nestihnu si zacvičit, uvařit zdravé jídlo, věnovat se blogům, partnerovi, nestihnu si přečíst kapitolu své rozečtené knihy (jak jinak než o pozitivním myšlení). Nestihnu nic z toho, co bych dnes měla stihnout.

K vzteku.

Určitě to tak taky tak občas máte. Něco Vás naštve a veze se to celý den.

Takový ten den BLBEC.

Rozhlížím se kolem sebe a jsem naladěna na stejnou vlnu s lidmi, kteří obracejí oči v sloup, koukají na hodinky, tváří se naštvaně a netrpělivě. Někteří z účastníků této události dokonce svůj vztek obrací proti průvodčímu.

Nechala jsem se ovlivnit údálostí.

Najednou mě zaujme paní sedící přes uličku. Usmívá se a je očividně zcela zabraná do čtení knihy. Na dálku z ní vyzařuje klid a pohoda. Dění okolo sebe nevnímá a na událost, kterou právě prožívá, reaguje vlastním, pozitivním způsobem. Když jí průvodčí kontroluje jízdenku věnuje mu úsměv a prozradí, že sice spěchá do práce, ale alespoň se jí konečně podařilo začít číst knihu, kterou dostala od dcery k Vánocům.

Najednou mi to dojde.

Jako lusknutím prstů.

A sice, že je klíčová je vždycky reakce na určitou událost. Výsledek této interakce je to, co nás potom ovlivní.

UDÁLOST + NAŠE REAKCE = VÝSLEDEK A JEHO VLIV (pozitivní/negativní)

Vždycky záleží na tom, jakým způsobem zareagujeme na určitou okolnost, která se nám přihodí. My jsme strůjci svého štěstí, my můžeme ovlivit to, jak dobrý nebo špatný bude výsledek.

Opravdu je to tak jednoduché. Zkuste se nad tím alespoň na chvilku zamyslet. Bez předsudků, jen přijměte ten fakt, že máte na výběr. Je to opravdu osvobozující.

S pozitivním myšlením je život jednodušší. Zároveň je opravdu složité si uvědomit, že spoustu negativních věcí v životě lze proměnit v pozitivní pouze změnou přístupu.

Nelze žít pozitivní život s negativní myslí.

Asi se to nestane ze dne na den, ale rozhodně je možné si tento postoj k událostem postupně osvojit. Můžete začít třeba tím, že si řeknete, že scénář aktuálně prožívané události mohl být mnohem horší. Ukázáno na mém příkladu – ve vlaku nefunguje topení a mrznu celé 2 hodiny nebo vlak vůbec nepřijel, protože jej zrušili kvůli závadě atd.

Život je krásný a může být mnohem krásnější a jednodušší když ho žijete s pozitivní myslí.

Proto když Vás příště někdo nebo něco naštve, zkuste v tom objevit to své lusknutí prstů (ať je v jakékoliv podobě). Řekněte svému vnitřnímu hlasu, že máte na výběr.

Vaše V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?