Reklama

Diářování

Diářování

Další z věcí, které mě kromě zdravého životního stylu, kosmetiky a cestování baví je jednoznačně organizace času. Jednak mám ráda když mají věci svůj řád a mám tak nad svým časem kontrolu a také, řekněme si to upřímně, miluju doplňky, kterými se dá diář „vytunit“ (mám na tom už slušnou závislost) :-).

Tato „úchylka“ trvá již několik let, proto jsem v minulosti vyzkoušela hodně diářů. O mých postřezích ohledně plánování se Vám chystám určitě poreferovat, proto se můžete již brzy těšit na obsáhlý článek ohledně mých zkušeností s různými tipy diářů.

Tímto článkem bych chtěla odstartovat pravidelnou rubriku plánovaní či „diářování“ za každý měsíc. Neustále bádám po nových technikách plánování,  donucovacích protředcích, to-do listech či jiných vychytávkách (a samozřejmě taky nálepkách, washi páskách, fixech, zvyrázňovačích aj.), které by mi pomohli v boji s prokrastinací. S rokem 2018 mám velké plány, proto si myslím, že by to mohlo být zajímavé pro mě i pro Vás 🙂

Pro tento rok jsem si po dlouhém váhání vybrala jako svého nejdůvěrnějšího pomocníka v cestě za svými sny diář Doller. Je minimalistický, praktický, motivační a poskytuje hodně místa k vlastní kreativní seberealizaci (chystám se časem i na samostatnou recenzi). Zatím jsem podobný typ diáře neměla (do současnosti jsem „ulítavala“ spíše na barevnějších, „amerických“ typech diářů), takže uvidíme jak dlouho mi počáteční nadšení vydrží. Zatím každopádně velká spokojenost.

Mesíční přehled v diáři je pro mě velmi důležitý co se týká plánování článků na blogy. Tento měsíc zkouším pro přehled řešit lepíkama, které mohu případně libovolně přehazovat. Růžový patří Mému novému Já a zelený potom tématicky Výživě a potravinám. V měsíčních cílech zaznamenávám plány na celý měsíc, které nemají buď zatím nebo obecně přesné datum.

Pro plánování aktivit na blogu používám obyčejný papírový blok, který má rozdělovníky, takže mám všechno ohledně obou blogů a dalších pracovních věcí pěkně pohromadě. Do tohoto bloku plánuji obvykle témata článků na budoucí cca 3 měsíce. Zjistila jsem totiž, že i v tomto potřebuji mít přehled a plán. A funguje to skvěle. Nejsem typ člověka, který by téma vymyslel a rovnou o něm napsal článek. Obvykle to chce svoji přípravu.

Co se týká týdenního přehledu, já jej v diáři pojímám spíše jako svůj to-do list. Časové rozdělení mi nevyhovuje, funguji na principu odrážek, přičemž každá znamená jeden úkol. Úkoly se vždy snažím seřazovat vzestupně dle důležitosti pro konkrétní den. Vyhovuje mi dostatek místa a tím pádem to, že si diář může každý opravdu vytvořit na míru dle svých potřeb.

S diářem jsme zatím na počátku našeho důvěrného přátelství, uvidíme jak se to bude dále vyvíjet 🙂 V únorovém upgradu se můžete určtě těšit na další vychytávky a určtě se více zaměřím na mé oblíbené zdobení.

Tak vzhůru do diářování, ať je ten letošní rok přesně takový, jaký si ho naplánujete 🙂

V.

Reklama
Veronika
Blogerka. Kávoholička. Cestovatelka. Diářová maniačka. Milovnice všeho krásného. Spolumajitelka zlobivého kocoura. Odbornice a věčná badatelka v oblasti potravin a výživy (nutrimagazin.cz). Tvrdohlavá býčice. Perfekcionistka. Jo a taky občas trochu stresařka a nervóza, co potřebuje mít všechno hned. Vysnila si, že bude žít život podle svých představ a strašně si přeje, aby jí to vyšlo. Věří, že pokud člověk opravdu chce něčeho dosáhnout, zaměří na to veškerou svou pozornost a je ochotný udělat krok do neznáma, MUSÍ to prostě vyjít. ... a proto sekla se všemi jistotami a maká na tom! Budete mi držet palce a sledovat můj příběh :-)?