Reklama

Z mého jídelníčku I.

Tímto otvíráme pravidelnou rubriku s inspirací pro každodenní stravování. Každý čtrvtek zde nalezte moje denní menu, kde se budu snažit Vám ukazovat především jednoduchá a zdravá jídla. U každého jídla budou uvedeny pro přehled kalorické hodnoty a také celkový kalorický příjem za daný den. Rovněž zde naleznete také odkazy na zajímavé recepty.

Denní menu bude sestaveno tak, aby obsahovalo cca 6 500 kj, což odpovídá mému dennímu příjmu (a také cca příjmu průměrné ženy), které se snažím dodržovat. Jedná se tedy opravdu pouze o inspiraci, nikoliv o jídelníček na míru, který musí být sestaven individuálně dle Vaší váhy, výšky a dalších parametrů. Rovněž dbám o to, aby skladba pokrmů obsahovala vyvýžené množství makronutrientů – sacharidů, tuků a bílkovin. Nejsem pro to počítat kalorie, nicméně pro přehled co se týká množství a složení jídel se určitě hodí každá inspirace.

Taky tak často nevíte co na snídani, sváču či na večeři? Nechte se inspirovat 🙂

SNÍDANĚ

1/2 žitné bulky, kuřecí šunka (92%), smetanový sýr pilos, mrkev, 1539 kj

SVÁČA DOPOLKO

200g pomela, mandle, 618 kj

OBĚD

Recept naleznete zde: Švejžužu po našem

porce se 100g rýži a čerstvou zeleninou – 1539 kj

SVÁČA ODPOLKO

kefírové mléko, 1,1%, 400 ml, 682 kj

VEČEŘE

200g čerstvé zeleniny, hovězí hamburger, celozrnná houska, 1888 kj

Celkem 6258 kj, bílkoviny 88g , tuky 48g,  sacharidy 179 g

Reklama
Veronika
Miluje život a snaží se ho žít naplno. Je nadšenou objevovatelkou funkčních strategií osobního rozvoje, odbornicí a věčnou badatelkou v oblasti zdravého životního stylu a především ženou a partnerkou. O své poznatky se se svými čtenáři dělí prostřednictvím své tvorby na blozích nutrimagazin.cz a mojenoveja.cz a momentálně připravuje svůj první e-book, kde se s Vámi podělí o efektivní nástroje pro budování nového, krásnějšího JÁ. Inspiruje lidi, jak prostřednictvím nastavením mysli dosahovat svých cílů. Jejím heslem je “Krása uvnitř i navenek”, která jako jediná zaručeně může vést k opravdové vnitřní spokojenosti.